MARKETING

Izvučen raspored Premijer lige BiH, sarajevski derbi u sedmom kolu na Grbavici

U prostorijama Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu obavljeno je žrijebanje parova Premijer lige BiH za sezonu 2022/2023.

U prvom kolu odigrat će se derbi između Sarajeva i Tuzla Cityja, dok će Zrinjski u odbranu titule krenuti gostovanjem u Tuzli kod Slobode.

U žrijebu je stavljeno ime “predstavnik FSRS” s obzirom da još uvijek nije prošao rok za žalbe na ulazak Sloge iz Doboja u elitni rang bh. nogometa.

Sarajevski derbi igrat će se u sedmom kolu kada Željezničar dočekuje Sarajevo. Kolo ranije igrat će se i mostarski derbi u kojem će Velež dočekati Zrinjski.

Prvenstvo počinje utakmicama koje su na rasporedu 16. i 17. jula ove godine.

Raspored prvog dijela sezone:

1./12. kolo:

Borac – Predstavnik FSRS

Sarajevo – Tuzla City

Posušje – Velež

Igman – Široki Brijeg

Sloboda – Zrinjski

Željezničar – Leotar

2./13. kolo:

Predstavnik FSRS – Leotar

Zrinjski – Željezničar

Široki – Sloboda

Velež – Igman

Tuzla City – Posušje

Borac – Sarajevo

3./14. kolo:

Sarajevo – Predstavnik FSRS

Posušje – Borac

Igman – Tuzla City

Sloboda – Velež

Željezničar – Široki Brijeg

Leotar – Zrinjski

4./15. kolo:

Predstavnik FSRS – Zrinjski

Široki – Leotar

Velež – Željezničar

Tuzla City – Sloboda

Borac – Igman

Sarajevo – Posušje

5./16. kolo:

Posušje – Predstavnik FSRS

Igman – Sarajevo

Sloboda – Borac

Željezničar – Tuzla City

Leotar – Velež

Zrinjski – Široki Brijeg

6./17. kolo:

Predstavnik FSRS – Široki Brijeg

Velež – Zrinjski

Tuzla City – Leotar

Borac – Željezničar

Sarajevo – Sloboda

Posušje – Igman

7./18. kolo:

Igman – Predstavnik FSRS

Sloboda – Posušje

Željezničar – Sarajevo

Leotar – Borac

Zrinjski – Tuzla City

Široki Brijeg – Velež

8./19. kolo:

Predstavnik FSRS – Velež

Tuzla City – Široki Brijeg

Borac – Zrinjski

Sarajevo – Leotar

Posušje – Željezničar

Igman – Sloboda

9./20. kolo:

Sloboda – Predstavnik FSRS

Željezničar – Igman

Leotar – Posušje

Zrinjski – Sarajevo

Široki Brijeg – Borac

Velež – Tuzla City

10./21. kolo:

Predstavnik FSRS – Tuzla City

Borac – Velež

Sarajevo – Široki Brijeg

Posušje – Zrinjski

Igman – Leotar

Sloboda – Željezničar

11./22. kolo:

Željezničar – Predstavnik FSRS

Leotar – Sloboda

Zrinjski – Igman

Široki – Posušje

Velež – Sarajevo

Tuzla City – Borac

Drugi dio sezone prvog dijela sezone, tačnije od 12. do 22. kola, igrat će se po istom rasporedu, samo će domaćini biti zamijenjeni.

IZVOR: KLIX.BA

Vezane vijesti:

MARKETING

Sudo Luka logo