Karate klub “Regeneracija” osvojio tri medalje na Državnom prvenstvu u Derventi

Karate klub “Regeneracija” iz Velike Kladuše postigao je značajan uspjeh na Državnom karate prvenstvu za kadete, juniore i U21, održanom 8. i 9. juna 2024. godine u Derventi.

U konkurenciji od 509 takmičara iz 97 klubova , takmičari kluba “Regeneracija” osvojili su tri medalje, čime su još jednom potvrdili svoj kvalitet i predanost.
Rezultati kluba “Regeneracija” su sljedeći:

Srebrne medalje osvojili su:

-Srebrne medalje:

• Taris Beganović – Kategorija: Kate, Kadeti.
  • Iman Ružnić – Kategorija: Borbe, Juniorke -66 kg.
  • Bronzana medalja:
  • A14 Ekipno (Dizdarević Armen, Pehlić Anes, Šabanagić Amar) – Kategorija: Kate, Ekipno Kadeti/Juniori.

Pored ovih medalja, Begulić Adem je postigao značajan uspjeh zauzevši peto mjesto u kategoriji Kate, Kadeti.

Karate savez Bosne i Hercegovine bio je domaćin takmičenja, a takmičenje je održano u sportskoj dvorani Derventa. Ovo je bio događaj visokog nivoa, gdje su se okupili najbolji mladi karatisti iz zemlje. Karate klub “Regeneracija” se izdvojio među njima sa svojim talentovanim takmičarima. Ostvareni rezultati su dokaz njihovog napornog rada i posvećenosti.

Na osnovu ovog prvenstva i izbornog turnira koje će se održati u septembru, bit će poznat i sastav reprezentacije BiH za predstojeće SVJETSKO i BALKANSKO PRVENSTVO za kadete juniore i U21.