Košarkašice BiH na Svjetskom prvenstvu doživjele debakl i protiv Južne Koreje

Košarkašice Bosne i Hercegovine poražene su u Sidneju u trećem kolu Svjetskog prvenstva od selekcije Južne Koreje rezultatom 99:66 te su tako trećim vezanim debaklom svele šanse za plasman u narednu fazu u domenu naučne fantastike.

Izabranice Gorana Loje dobro se krenule u meč te su imale čak prednost 9:0. Međutim, uslijedio je pad koje su iskoristile raspoložene Korejanke za preokret. Prvu četvrtinu su tako riješile u svoju korist rezultatom 25:20.

Naše igračice se nisu uspjele nametnuti ni u u drugoj četvrtine te su Korejanke bez problema održavale prednost koja je na poluvremenu iznosila osam poena razlike (45:37).

Naša selekcija u prvom poluvremenu nije imala rješenja za nezadrživu Leeseul Kang koja je postigla u tom periodu čak 22 poena. S druge strane, najbolja je bila Jonquel Jones koja je imala devet poena i pet skokova.

Iako Korejanke važe za apsolutnog autsajdera naše grupe, i u drugom poluvremenu su pokazale da su nepravedno potcijenjene. Gotovo sve su pogađale u svojim napadima, dok se naša selekcija nije snalazila i na kraju su doživjele pravi debakl porazom od 33 poena razlike.

Kang je i u drugom poluvremenu igrala fantastično te je na kraju skupila 37 poena uz osam skokova i pet asistencija. Podršku je imala i u Hyejin Park koja je ubacila 16 poena uz sedam skokova. Jones je u našoj selekciji utakmicu završila s 21 poenom i devet skokova, dok je Nikola Elez imala 10 poena i pet skokova.

Naša selekcija je sada pala na posljednju poziciju grupe A sa sva tri poraza, dok nas je prestigla upravo Južna Koreja koja je sada na omjeru 1-2. U narednom kolu košarkašice BiH igraju protiv Belgije (ponedjeljak, 3:30), dok će Korejanke igrati s Amerikankama.

IZVOR: KLIX.BA