Lana Pudar ostala bez plasmana u finale Svjetskog prvenstva u plivanju

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar ostala je bez plasmana u finale Svjetskog prvenstva u plivanju u disciplini 100 metara delfin.

Lana je u svojoj grupi zauzela peto mjesto s vremenom 57.34, što je za 00.58 sekundi bilo sporije od 20-godišnje Amerikanke Torri Huske, koja je u ovoj grupi slavila s vremenom 56.76.

Druga je bila Emma McKeon s vremenom 56.89, a treća Amerikanka Gretchen Walsh s vremenom 57.14. Iz prve grupe, samo ove tri plivačice su se plasirale u finale.

Brža od Lane još je bila Šveđanka Louise Hansson s vremenom 57.29, dok su iza naše najbolje plivačice ostale Grkinja Anna Ntountounaki, Katerine Savard i Amina Kajtaz.

U drugoj utrci, koja je bila još brža od prve polufinalne, slavila je Kineskinja Yufei Zhang s vremenom 56.40, dok je druga bila Kanađanka Margaret Macneil s vremenom 56.78.

U finale su se još iz druge grupe plasirale Angelina Kohler iz Njemačke s vremenom 57.05, Australka Brianna Throssell s vremenom 57.14 i Francuskinja Marie Wattel s vremenom 57.17.

Osim na 100 metara, Lana Pudar nastupa i u disciplini na 200 metara delfin, a kvalifikacije su na programu u srijedu.

Izvor:Klix.ba