Liverpool do pobjede stigao u 90. minuti, Firmino kaznio neambiciozni Tottenham

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 13. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 2:1 te su tako ujedno i prestigli svog današnjeg rivala na vrhu tabele.
Redsi su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu. Tottenham gotovo da nije prelazio centar, a golman Lloris je činio čuda na golu Pijetlova.

Ipak, u 26. minuti Salah je iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i doveo Liverpool u zasluženo vodstvo.

Slavlje Redsa trajalo je svega sedam minuta budući da je Tottenham u jednom od rijetkih napada izjednačio. Bio je to sjajan trk Son Heung-Mina kojeg je izbacio Lo Celso, a onda je uslijedila rutinska završnica Korejanca za 1:1 nakon prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu se Tottenham probudio pa je, uprkos tome što je Liverpool i dalje dramatično dominirao u posjedu lopte te je Lloris nastavio briljirati na golu, uspio stvoriti nekoliko prilika pred domaćim golom. Međutim, to je bilo premalo za ekipu koja juriša na titulu.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Firmino postiže pogodak u 90. minuti za zasluženu pobjedu Liverpoola.

Redsi su ujedno prestigli Tottenham na tabeli te sada imaju tri boda više od londonske ekipe koja je na drugoj poziciji.