LP:Krunić odličan u prolazu Milana, Real siguran protiv Chelsea

Nogometaši Milana i Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su poslije dvomeča u četvrtfinalu bili bolji od Napolija, odnosno Chelseaja.

Milan se plasirao među četiri najbolje ekipe Evrope nakon što su izbacili Napoli u dvomeču ukupnim rezultatom 2:1. Prije sedam dana je bilo 1:0 za Rossonere, a večeras je na stadionu Diego Armando Maradona u Napulju bilo neriješeno 1:1.

Početak večerašnje utakmice protekao je u dominaciji Napolija, a sredinom prvog poluvremena Milan je dobio penal nakon što je Rui u šesnaestercu srušio Leaa. Međutim, Meret je sjajno odbranio penal Giroudu. Meret je nekoliko minuta kasnije ponovo dobro reagovao nakon udarca Girouda, a u 33. minuti uslijedili su problemi za Napoli jer su zbog povreda teren morali napustiti Politano i Rui.

Pet minuta kasnije Lozano je pao u šensaestercu gostiju nakon dueal s Leaom, ali nakon gledanja VAR-a odluka glavnog sudije da nema penala se nije promijenila. Milan u vodstvo dolazi dvije minute prije odlaska na odmor. Leao je napravio gotovo sav posao i odigrao povratnu loptu za Girouda koji nije imao težak zadatak pogoditi za 0:1.

Već na početku drugog poluvremena Napoli je imao odličnu priliku, ali je Kvaratskhelia bio neprecizan iz blizine. Međutim, kako je odmicala utakmica Napoli nikako nije mogao ozbiljnije zaprijetiti Maignanu.

Najbliži golu Napoli je bio osam minuta prije kraja utakmice kada im je dosuđen penal nakon što je Tomori izblokirao jednu loptu rukom u svom šesnaestercu. Ipak, Maignan je majstorski odbranio pokušaj Kvaratskhelije s bijele tačke. Ipak, Osimhen je 93. minuti postigao počasni pogodak za konačnih 1:1. Uslijedilo je veliko slavlje Milana koji se tako nakon 16 godina plasirao među najbolje četiri ekipe Evrope. Vrijedi istaći da je svih 90 minuta za pobjedničku ekipu odigrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić te je ponovo briljirao na terenu.

U drugoj utakmici četvrtfinala koja se igrala večeras Real je 2:0 pobijedio Chelsea na Stamford Bridgeu u Londonu te se tako ukupnim rezultatom 4:0 plasirao u polufinale Lige prvaka. Pobjedu Kraljevima večeras je donio dvostruki strijelac Rodrygo.

Milan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča između Intera i Benfice. Inter je u prvom meču slavio u gostima rezultatom 2:0. Drugi polufinalni par činit će Real i vjerovatno Manchester City koji sutra u revanšu brani velikih 3:0 protiv Bayerna.