Magični Dončić nosio Dallas do važne pobjede, Boston “pomeo” Brooklyn

Košarkaši Boston Celticsa prva su ekipa koja je izborila nastup u drugom krugu ovogodišnjeg play-offa za NBA prvaka savladavši sinoć u četvrtoj utakmici serije prvog kruga odigranoj u New Yorku Brookly Netse sa 116:112.

Ekipa Stevea Nasha je tako porazom u svojoj Barclays Areni završila ovu sezonu na razočaravajući način, bez da je ijednom vodila u utakmici u kojoj nije imala pravo na grešku.

Jayson Tatum je s 29 poena predvodio strijelce pobjedničke ekipe. Jaylen Brown je uz 22 poena imao i osam skokova. Kevin Durant je za Netse u ovom duelu uspio postići 39 poena, ali je potrošio 31 šut.

Celticsi će u konferencijskom polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Milwaukee Bucksa i Chicago Bullsa u kojem aktuelni NBA prvaci vode sa 3-1. Peta utakmica te serije na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak.

Očajnu noć imali su košarkaši Utah Jazza koji su na gostovanju u Dallasu poraženi sa 77:102 čime su Mavericski poveli s 3-2 u seriji, a u otužnu sliku svoje ekipe uklopio se i Hrvat Bojan Bogdanović koji je promašio svih devet pokušaja iz igre.

Mavericksi su od početka utakmice konstantno gradili svoju prednost da bi u trećoj četvrtini eksplodirao Luka Dončić i riješio pitanje pobjednika. U trećoj četvrtini je postigao 19 od svoja 33 poena. Tome treba dodati i 13 skokova te pet asistencija.

Jalen Brunson je postigao 24 poena, dok je Jordan Clarkson s 20 poena bio najbolji strijelac Jazza.

Šesta utakmica serije na rasporedu je u noći s četvrtka na petak, a igrat će se u Salt Lake Cityju.

Rezultati:

Brooklyn Nets – Boston Celtics 112: 116 (Boston se sa 4-0 plasirao u konferencijsko polufinale)

Philadelphia 76ers – Toronto Raptors 88:103 (Philadelphia vodi sa 3-2 u seriji na četiri pobjede)

Dallas Mavericks – Utah Jazz 102:77 (Dallas vodi sa 3-2 u seriji na četiri pobjede)

Izvor:Klix.ba