Manchester City slavio u Madridu, Stara dama nemoćna protiv Lavova

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je Real Madrid u prvom meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 2:1.

Prvi do vodstva je došao Real u 60-oj minuti. Igrači Manchester Cityja su izgubili jednu loptu na sredini terena, Vinicius je to iskoristio i asistirao za Isca, a njemu nije bilo teško da pogodio za 1:0.

Ipak, Građani se nakon toga nisu predali, krenuli su po poravnanje, a do toga su uspjeli doći u 78. minuti kada Gabriel Jesus koristi asistenciju De Bruynea i nakon duela sa Sergijom Ramosom pogađa za 1:1. Kapiten Real Madrida je tražio prekršaj, ali je sudija samo odmahnuo rukama.

Ubrzo nakon toga, Sterling je srušen u kaznenom prostoru Real Madrida, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je De Bruyne koji pogađa za 2:1 i veliki preokret svog tima. Na kraju, to je bio i konačni rezultat meča.

Minimalna pobjeda Lyona protiv Juventusa

Nogometaši Lyona dočekali su večeras na svom terenu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka torinski Juventus, a susret je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 1:0.

U 30. minuti susreta povrijedio se Matthijs de Ligt i dok je ukazivana pomoć defanzivcu Stare dame Lyon je došao do vodstva. Odlično je po lijevoj strani prošao Aouar, a Tousart je bio najprisebniji i zatresao mrežu ekipe iz Torina.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić igrao je do 61. minute susreta, a potom ga je zamijenio Aaron Ramsey. Gosti su prijetili u 69. minuti susreta preko Dybale, ali je Argentinac loše šutirao. U završnici susreta prijetio je i Higuain, ali bezuspješno.

Lyon je do kraja utakmice uspio sačuvati prednost i upisao je trijumf rezultatom 1:0.