MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Musa i Real slavili u košarkaškom El Clasicu i plasirali se u finale Eurolige

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Eurolige nakon što su večeras u polufinalu odigranom u Kaunasu pobijedili ekipu Barcelone rezultatom 78:66.

Od početka utakmice bilo je izjednačeno pa se niti jedna ekipa nije uspjela odlijepiti. Prva četvrtina je tako okončana rezultatom 18:18.

I dok je Real u istom ritmu nastavio sve do odlaska na odmor, Barcelona je dodala gas pa su prvo poluvrijeme završili sa šest poena prednosti (42:36).

Međutim, u drugom poluvremenu kao da su druge ekipe izašle na teren. Real je zaigrao znatno bolje u napadu, dok su u odbrani zaustavljali gotovo sve napade bezidejne Barcelone. Rezultat toga je bio preokret, ali i znak drame u posljednjoj četvrtini.

Ipak, ona je izostala jer neprepoznatljiva Barcelona nije uspijevala da se odupre raspoloženoj ekipi iz Madrida pa je na kraju Real došao do pobjede s većom prednosti od očekivane.

Najbolji u redovima Reala bio je sjajni Tavares koji je ostvario double-double učinak od 20 poena i 15 skokova. Podršku je imao u Hezonji koji je postigao 14, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa postigao sedam poena.

Musa je na parketu proveo ukupno 20 minuta te je uz sedam poena imao i po dvije asistencije i skoka. Kod Barcelone su najbolji bili Abrines sa 16 i Laprovittola s 12 poena.

Real će u finalu igrati protiv Olympiacosa koji je ranije danas rezultatom 76:62 bio bolji od Monaca. Finale je na rasporedu u nedjelju u 19:00 sati, a ranije istog dana bit će odigrana utakmica za treće mjesto.

Izvor: Klix.ba