Musa nakon sjajnog debija izabran za MVP-ja prvog kola španskog prvenstva

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa imao je početak iz snova u Španiji, budući da je već na svom debiju izabran za MVP-ja (najkorisnijeg igrača) prvog kola ACB lige.Breogan je ostvario pobjedu protiv Tenerifa rezultatom 92:73, a Musa je u trijumfu svog tima učestvovao valorizacijom (statistički učinak) od 38.

U sjajnoj prvoj četvrtini ubacio je već 16 poena, uključujući četiri trojke, uz skok i asistenciju. Na kraju, za 9 minuta i 26 sekundi imao je valorizaciju 18.

Do poluvremena je dodao još četiri poena, u trećoj je iznenadio s dodatnih šest skokova uz dva poena, dok je u posljednjoj četvrtini postigao još tri poena.

Musa je na kraju imao ukupno 25 poena (3/3 sa slobodnih bacanja, 5/7 šut za dva, 4/4 šut za tri poena), sedam skokova (5 defanzivnih, 2 ofanzivna), dvije asistencije i pet pretrpljenih prekršaja.

Narednu utakmicu Breogan igra u četvrtak u gostima protiv San Pablo Burgosa.