Musa pružio odličnu partiju u pobjedi Reala na otvaranju nove sezone Eurolige

Košarkaši Real Madrida pobijedili su u Atini na otvaranju Eurolige ekipu Panathinaikosa rezultatom 71:68, a vrlo dobru partiju u pobjedničkom timu pružio je bh. reprezentativac Džanan Musa.

Da će ovo biti izuzetno neizvjesna utakmica moglo se vidjeti od samog početka susreta budući da niti jedna ekipa nije mogla stvoriti osjetnu prednost. Na poluvremenu je bilo 38:37 za Real.

I u nastavku identična slika na terenu, a Real je uspio ipak riješiti pitanje pobjednika u finišu utakmice kada su poveli sa šest poena razlike (71:65).

Bila je to nedostižna prednost za domaće pa je Real došao do prve pobjede u euroligaškoj sezoni.

Najbolji u redovima Reala bio je Tavares sa 14 poena i šest skokova, a vrlo dobru partiju pružio je i naš Musa koji je bio drugi strijelac Kraljevskog kluba.

Džanan je na terenu proveo 24 minute i za to vrijeme je postigao 13 poena te dodao po tri skoka i asistencije.

Williams je bio najbolji u grčkom timu s 15 poena, dok je Gudaitis dodao 10.

IZVOR: KLIX.BA