MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Musin Real nakon velikog preokreta pobijedio Partizan i izborio Final Four Eurolige

Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras Partizan na domaćem terenu u majstorici play-offa Eurolige rezultatom 98:94 i tako izborili plasman na Final Four.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s obje strane, igralo se veoma tvrdo i “na sigurno”, bez previše rizikovanja u igri i nepotrebnim šutevima, a rezultat je nakon prvih 10 minuta glasio 23:22 za Partizan.

Druga dionica, međutim, u potpunosti je pripala gostima iz Beograda, koji su do poluvremena došli do velike prednosti od 16 razlike. Predvodio ih je sjajni Punter, koji je bio nezaustavljiv za odbranu Reala, kao i Nunnally koji je postigao nekoliko važnih poena.

U prvom poluvremenu je klupa Reala u više navrata pokazala veliku nervozu i protestvovala je protiv sudijskih odluka, zbog čega su dobili čak i dvije tehničke greške.

Na krilima večeras izuzetno raspoloženog Muse, Real je treću četvrtinu pobijedio rezultatom 30:21 i u potpunosti se vratio u meč pa je u posljednjoj dionici viđena prava drama i za kraj “majstorice” u play-offu Eurolige, istinska košarkaška poslastica.

Možda i najvažniji poeni su bili oni u završnici treće dionice, kada je prvo Rodriguez pogodio za tri, a nakon toga i Musa tri slobodna bacanja, pa se u posljednju dionicu ušlo s prednošću Partizana od samo sedam poena (69:76), iako su prije toga imali vodstvo od 15 poena (60:75).

Uz veliku podršku domaćih navijača, Real je na krilima sjajnog Rodrigueza i Llulla “trojkama” uništio Partizan u posljednjoj dionici i tri minute prije kraja došao do prednosti od 97:89, no da ovaj meč ima potpunu dramu u završnici, pobrinuli su se Exum i LeDay, koji su vratili goste u igru i s brzim poenima smanjili prednost na 97:94.

Na kraju, Punter je imao šut za izjednačenje 25 sekundi prije kraja, ali je promašio šut za tri poena, nakon čega je Hezonja uhvatio loptu i pogodio slobodno bacanje (98:94).

Na kraju, najefikasniji u pobjedi Reala bio je upravo naš Musa, koji je ubacio 20 poena za nešto više od 25 minuta igre, a pratio ga je Rodriguez, koji je ubacio 19 poena. Uz to, Musa je imao šest skokova i četiri asistencije. U poraženom timu istakao se Punter, koji je ubacio 28 poena uz sedam ubačenih šuteva za tri poena.

Final Four se igra u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja, a uz Real Madrid će nastupati Olympiakos, Barcelona i Monaco.