MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Musu nije zaustavila mala minutaža, briljantnom partijom odveo Real do pobjede

Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u 31. kolu Eurolige ekipu Fenerbahčea rezultatom 90:75, a najbolji u redovima Kraljeva bio je ponovo reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa.

Real je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine imao je prednost od četiri poena. Fenerbahče ni u drugoj četvrtini nije imao bolji odgovor raspoloženim domaćinima pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 49:44 za Real.

Madridski tim je utakmicu prelomio u trećoj dionici koju su odradili vrlo dobro i povećali prednost na solidnih +10. Do kraja je prednost samo rasla i na kraju je Real sasvim zasluženo došao do pobjede protiv neprepoznatljivog Fenerbahčea.

Musa je bio najbolji pojedinac u redovima Reala sa 16 poena, dva skoka i jednom asistencijom, iako je na terenu proveo samo 16 minuta. Po minutaži je bio tek sedmi košarkaš Reala.

Podršku je imao u Poirieru i Hangi koji su postigli po 11 poena, dok je Hayes bio najbolji kod Fenerbahčea sa 17 ubačenih poena.

Real se večerašnjom pobjedom izjednačio s Olympiakosom na prvom mjestu Eurolige budući da obje ekipe imaju po 22 pobjede i devet poraza. Fenerbahče je na petoj poziciji s omjerom 18-13.

Izvor: Klix.ba