MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Nadoknada opet kobna za Romu, sjajni Višća doveo Basaksehir na prvo mjesto

Kompletirano je 4. kolo Evropa lige, a nastupe za svoje timove su upisali bh. reprezentativci Edin Džeko, Edin Višća i Eldar Ćivić.

Jedan od derbija večeri igran je na Borussia-Parku gdje je domaća Borussija Moenchegladbach pobijedila Romu. Bilo je 2:1, a Vučica je primila gol u nadoknadi baš kao u Italiji. Susret je obilježio defanzivac gostiju Fazio koji je postigao oba gola. U 35. minuti je zatresao vlastitu mrežu, a u 64. minuti se iskupio za kiks. Za veliku radost domaćih navijača u petoj minuti sudijske nadoknade pogodio je Thuran. Džeko je na terenu proveo cijeli meč.

U drugom susretu Basaksehir je pobijedio s 0:3 Wolfsberger. Gosti iz Turske su oba gola postigli u posljednjih 20-ak minuta. Prvo je Višća zabio iz penala, da bi Crivelliju asistirao za 0:2. Crivelli je zabio i treći gol za goste.

Nakon četiri kola u grupi J vodeći je Basaksehir sa 7 bodova, Borussija je zbog boljeg međusobnog duela od Rome skočila na drugo mjesto. Oba tima imaju po pet bodova. Wolfsberger je ostao na četiri boda.

Najubjedljiviji trijumf večeri ostavario je Espanyol koji je u grupi H sa 6:0 pobijedio Ludogorets. U prvom poluvremenu pogađali su Melendo, Marmol i Vargas, a u nastavku Campuzano, Pedrosa i Ferreyra. Bugari su u prvom poluvremenu dobili i dva crvena kartona nakon isključenja Forstera i Goralskog.

Drugi susret igran je u Budimpešti gdje je Ferencvaroš dočekao CSKA i odigrano 0:0. Ćivić je bio starter u ovom meču, svom timu je mogao donijeti i pobjedu, ali je u 79. minuti pogodio stativu.

Espanyol na prvom mjestu u grupi ima 10 bodova, Ludogorets drži drugo mjesto sa šest, Ferencvaros sada ima pet, a CSKA jedan bod.