Najluđih deset sekundi Konferencijske lige: Pet puta šutirali, ali lopta “nije htjela” u gol

Norveški klub Molde nakon preokreta je pobijedio švedski Elfsborg rezultatom 4:1 u prvom meču 2. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige, a jedan detalj sa spomenutog meča posebno je privukao pažnju i zaista je nevjerovatno da na kraju domaći nogometaši nisu postigli pogodak.

Naime, u 38. minuti nogometaši Moldea su u samo desetak sekundi promašili pet prilika da postignu gol.

Lopta je “plesala” po liniji, gostujući golman je sjajno branio i uz pomoć svojih saigrača uspio je na kraju izbaciti loptu i sačuvati mrežu netaknutom, barem u tom trenutku.

Švedski klub je poveo golom Alma u 14. minuti, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Kaasa je u 49. minuti izjednačio, a šest minuta zatim Haugen je preokrenuo na 2:1. U 60. minuti Breivik je povisio na 3:1, a konačnih 4:1 za Molde postavio je Mannsverk u 81. minuti iz penala.

IZVOR: KLIX.BA