Ni odlični Nurkic nije pomogao Portland, doživjeli su 24. poraz u sezoni

Ekipa Portland Trail Blazersa doživjela je 24. poraz u ovoj sezoni NBA lige nakon što su na svom terenu izgubili od Cleveland Cavaliersa rezultatom 114:101, a naš Jusuf Nurkić meč je završio s double-double učinkom.

Prva četvrtina protekla je u poprilično izjednačenoj igri s obje strane te samo u jednom trenutku je Cleveland imao šest poena prednosti (22:16), no kako je vrijeme odmicalo i prvo poluvrijeme se bližilo kraju, tako su gosti igrali sve bolje i bolje.

Sredinom druge dionice dolaze do dvocifrenog vodstva, a to su uspjeli sačuvati do poluvremena i na veliku pauzu otići s prednošću od deset poena. Rezultat je glasio 57:47 za Cavalierse.

Uspjeli su se domaći košarkaši vratiti sredinom treće dionice i opet doći u rezultatski egal, no kada je to bilo najpotrebnije, odnosno u odlučujućim trenucima posljednje dionice, Portland je zakazao u napadu i Cleveland je ti iskoristio i na kraju došao do pobjede.

Najbolji pojedinac susreta bio je bek gostiju Darius Garland koji je ubacio 26 poena, dok se u redovima Portlanda najviše istakao Powell koji je ubacio 19 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić ubacio je 14 poena i imao 12 skokova za nešto više od 31 odigrane minute, a uz to je dodao i četiri asistencije i slobodno se može reći da je odigrao jako dobar susret koji je ne kraju krunisao double-double učinkom.

Za Portland je ovo bio 24. poraz u ovoj sezoni, a pored toga imaju 14. pobjeda i trenutno su na 12. mjestu Zapadne konferencije. S druge strane, Cleveland je šesti u Istočnoj konferenciji.