Novak Đoković osvojio Masters u Parizu i ušao u historiju

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je šesti put osvojio Masters u Parizu današnjom pobjedom nad Daniilom Medvedevom nakon preokreta rezultatom 2:1 u setovima.

Medvedev je odlično otvorio meč i napravio break već u prvom gemu, no Đoković je uzvratio na isti način u četvrtom, te vratio stvari na početak. Ipak, u sedmom gemu Rus ponovo pravi break i ovaj put ga je uspio zadržati, te je prvi set riješio u svoju korist nakon 42 minute igre rezultatom 6:4.

Đoković je mnogo bolje ušao u drugi set, te je napravio break u četvrtom gemu i uskoro poveo sa 4:1. Mnogo teže od očekivanog je zadržao stečenu prednost, te je izjednačio u setovima rezultatom 6:3.

U trećem setu Đoković je stigao do breaka u petom gemu i poveo sa 3:2. Drugi teniser svijeta je dao sve od sebe da se vrati u igru, no Đoković je odigrao fenomenalno, te je napravio još jedan break u sedmom gemu i tada je bilo jasno da će slaviti.

Sve što je Rus uspio napraviti je jedan break do kraja, ali je Đoković napravio još jedan, te dobio treći set sa 6:3 i na taj način kompletirao veliki preokret i trijumf rezultatom 2:1 u setovima.

Đoković je stigao do šeste titule na Mastersu u Parizu. Srbijanski teniser je prvi put u glavnom gradu Francuske slavio 2009. godine, potom je uvezao tri titule od 2013. do 2015., a posljednju je osvojio prije dvije godine.

Novak je na taj način stigao do 37. Masters titule u karijeri i sada ima jednu više od Rafaela Nadala, te je u tom segmentu najuspješniji teniser u historiji.

Podsjetimo, samim ulaskom u finale Đoković je osigurao mjesto broj jedan na ATP listi na kraju godine, te će sedmi put u karijeri biti najbolji igrač svijeta na kraju kalendarske godine, što nikome nije do sada pošlo za rukom.