MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Nurkić dominirao pod košem i ostvario double-double, čudesni Antetokounmpo postigao 64 poena

Košarkaši Phoenix Sunsa poraženi su na svom terenu od Brooklyn Netsa rezultatom 116:112, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 15 poena uz čak 22 skoka.

Bio je to neizvjestan susret do samog kraja, a iako su uspjeli da se vrate iz rezultatskog zaostatka u posljednjoj četvrtini, Sunsi su na kraju poraženi.

Nurkić je za 31 minutu provedenu na parketu postigao 15 poena (7/15), ostvario je čak 22 skoka i tri asistencije, ali ni to nije pomoglo Pheonixu.

Najefikasniji u njihovim redovima bio je Devin Booker sa 34 poena, a pratio ga je Kevin Durant sa 27.

U redovima Brooklyna raspoloženi su bili Cameron Thomas sa 24 i Mikal Bridges sa 21 poenom.

Nevjerovatnu noć imao je Giannis Antetokounmpo sa čak 64 poena u pobjedi Milwaukee Bucksa nad Indiana Pacersima rezultatom 140:124.

Time je postavljen rekord franšize, nadmašivši prethodni podvig Michaela Redda od 57 poena iz 2006. godine.

Antetokounmpo je ostvario i 14 skokova, šutirao 20 od 28 iz polja i 24 od 32 sa linije slobodnih bacanja. Postao je prvi igrač u historiji NBA koji je postigao najmanje 20 poena iz igre i 20 slobodnih bacanja u utakmici, pri čemu je imao barem 70 posto procenta šuta u oba segmenta.

Damian Lillard je dodao 21 poen za Buckse, a Tyrese Haliburton i Myles Turner postigli su po 22 poena za Pacerse.

Anthony Davis postigao je 37 poena uiz deset skokova u susretu u kojem su Los Angeles Lakersi nadigrali San Antonio Spurse rezultatom 122:119.
Tako je nastavljen nevjerovatan niz poraza Spursa koji su produžili na 18, a nije im pomogao ni Victor Wembanyama sa 30 peona i 13 skokova.