Nurkić zablistao u pobjedi Portlanda protiv Atlante, Garzin Detroit šokirao prvaka

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Atlanta Hawksa rezultatom 136:131, a jedan od najzaslužnijih za trijumf domaćeg tima bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Naime, naš centar je na parketu proveo 26 minuta, ali to je bilo sasvim dovoljno da aposlutno izdominira ispod koševa. Došao je do double-double učinka od 21 poena i 12 skokova, a tome je dodao i pet asistencija. Inače, Jusufu je ovo bio prvi susret nakon 21. decembra otkako je bio u korona protokolu.

Osim Nurkića, kod Portlanda je oduševio i Simons s 43 poena, dok je nevjerovatnu partiju kod Atlante pružio Young sa čak 56 poena i 14 asistencija. Capela je dodao 22 poena i 11 skokova u poraženom timu, ali sve je to bilo nedovoljno za goste.

Inače, Blazersi su neočekivano dobro ušli u utakmicu i kontrolisali su vodstvo čitavo prvo poluvrijeme koje je okončano rezultatom 70:65. U trećoj dionici dolazi do preokreta i činilo se kako će favorizovani Hawksi mirno privesti utakmicu kraju. Ipak, u posljednjoj četvrtini Blazersi su odigrali fenomenalno i sasvim zasluženo došli do trijumfa.

Portland se nalazi na 12. mjestu Zapadne konferencije sa 14 pobjeda i 22 poraza, dok je i Atlanta na 12. poziciji Istoka s omjerom 16-20. Narednu utakmicu Blazersi igraju u noći sa srijede na četvrtak kada dočekuju Miami Heat.

Sinoć je na NBA parketima nastupao i budući bh. reprezentativac Luka Garza koji je odigrao 15 minuta u šokantnoj pobjedi njegovih Detroit Pistonsa protiv prvaka Milwaukee Bucksa rezultatom 115:106. Garza je za to vrijeme postigao četiri poena te imao četiri skoka i jednu asistenciju.

Izvor:Klix.ba