Nurkićev double-double nedovoljan Portlandu, Garza upisao nove NBA minute

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić pružio je dobru partiju noćas, ali je njegov Portland poražen od Charlottea rezultatom 113:125 na nezgodnom gostovanju.Nurkić je na parketu proveo nešto više od 25 minuta i za to vrijeme ostvario double-double učinak. Bh. košarkaš je postigao 13 poena i 14 skokova, a dodao je i jednu asistenciju. To je bilo nedovoljno da Trail Blazersi izbjegnu poraz.

Meč je bio relativno neizvjestan do same završnice. Charlotte je pobjedu izborio tek u samom finišu, pošto je do posljednje tri minute gost imao priključak na zaostatku od osam poena.

Lamelo Ball sa 27 poena i Kelly Oubre (26) vodili su Hornetse do trijumfa, dok je u gostujućem timu najefikasniji bio CJ McCollum s 25 poena.

Nove NBA minute upisao je potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza. Igrač koji čeka državljanstvo naše zemlje dobio je nešto više od osam minuta u porazu svog Detroita rezultatom 91:117 od Brooklyn Netsa.

Garza je postigao dva poena i dodao jedan skok. U tom meču Netse je do trijumfa vodio Kevin Durant s 23 poena, a James Harden je postigao 18.

Los Angeles Lakersi su uz dobre partije Carmela Anthonyja i Russella Westbrooka slavili protiv Houston Rocketsa rezultatom 95:85, dok je Utah Jazz slavio na gostovanju kod prvaka Milwaukee Bucksa rezultaotm 107:95.

Izvor:Klix.ba