MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Očajna Barcelona doživjela treći uzastopni poraz na Nou Campu, u Madridu se “hladi” šampanjac

U zaostalom susretu 21. kola španske La Lige nogometaši Rayo Vallecana pobijedili su kao gosti Barcelonu rezultatom 1:0. Katalonci su tako vezali treći uzastopni poraz na Nou Campu računajući i nastup u Evropi, a ovim rezultatom Real je praktično promovisan u novog prvaka Španije.

Kraljevi pet kola prije kraja imaju 15 bodova više od Barcelone i Seville, te je jasno da je pitanje prvaka riješeno.

Gosti su šokirali Nou Camp već u 7. minuti. Garcia je lijepo primio loptu i vrlo precizno je šutirao pored Desta i pogodio za vodstvo Raya 1:0.

Barca je nakon toga napadala, ali mučili su se u kreiranju prilika. Najbolju je imao Gavi kada je pogodio prečku i Vallecano je iznenađujuće vodio na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Barca je jalovo napadala, igralo se čak 14 minuta nadoknade, ali ni to im nije pomoglo da izbjegnu novu blamažu i ostalo je 1:0 za goste iz predgrađa Madrida.

Barcelona će i u narednom kolu biti domaćin i dočekat će Mallorcu, a Rayo Vallecano će na svom terenu ugostiti Real Socidedad.