Odigrana prijateljska utakmica kombinovane ekipe iz Velike Kladuše protiv NK “Vodnjana”

Na Gradskom stadionu u Velikoj Kladuši danas je odigrana prijateljska utakmica kombiniranog sastava sa područja općine Velika Kladuša, uglavnom bivših igrača NK “Krajišnik” i NK “Mladost”, protiv NK Vodnjana iz Hrvatske. Inače, ovaj hrvatski klub koji nastupa u jednoj od nižerazrednih liga Hrvatske je ovih dana na pripremama u Velikoj Kladuši i današnja utakmica im je poslužila kao generalna proba pred nastavak ligaškog takmičenja.

Utakmica nije u prvom poluvremenu ponudila previše uzbuđenja, uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, dok je drugo poluvrijeme bilo nešto intenzivnije, sa nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka na obje strane, ali je susret na kraju okončan sa miroljubivih 0:0.

Rezultat u ovoj utakmici i nije bio u prvom planu, a kako nam je rekao Senad Šehić, član Upravnog odbora NK”Krajišnik” i trener u današnjoj utakmici, cilj je bio ovom utakmicom pokazati da nogomet u Velikoj Kladuši i dalje živi.
” Želimo pokazati da nogomet u Velikoj Kladuši i dalje egzistira, i nadam se da ćemo već dogodine gledati utakmice seniorske ekipe NK “Krajišnik” na ovom stadionu. Cilj ove revijalne utakmice je rad na ponovnom aktiviranju “Krajišnika” i vjerujem da ćemo u tome imati podršku svih relevantnih institucija, počev od Općine, Sportskog saveza Velika Kladuša te poduzetnika i ostalih sponzora. Okupili smo najbolje igrače sa područja općine Velika Kladuša i plan je sljedeće godine nastaviti takmičenje u kantonalnoj ligi USK. Volje i entuzijazma ne nedostaje, ići ćemo korak po korak i nadam se vratiti nogomet u Veliku Kladušu”, kazao je Šehić.

Ono što je evidentno je da ovaj grad bez “loptanja” nije isti, ali današnjom utakmicom Kladuščani su pokazali da i dalje žive nogomet i dali tračak nade da ćemo dogodine velikokladuške klubove ponovo gledati na zelenim terenima.