Pjanić nastavio s odličnim igrama, sjajno asistirao za veliki preokret i vrh tabele

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić upisao je asistenciju vrijednu nova tri boda za svoj Al Sharjah u pobjedi na gostovanju Ajmanu (2:3).

Pjanić je vrlo inspirisan od prelaska iz Barcelone u Ujedinjene Arapske Emirate. Nakon što je u prvom nastupu postigao pogodak, danas je državo vezni red svog tima i na kraju izborio asistenciju za pobjedu.

Domaći su do 65. minute vodili rezultatom 2:1, a onda je Luanzinho poravnao na 2:2. U 72. minuti vidjeli smo potpuni preokret.

Miralem Pjanić je divno izveo korner, a glavom je pogodio Paco Alcacer za konačnih 2:3 čime je Sharjah nastavio s odličnim startom sezone, a Pjanić pokazao da mu je promjena sredine bila i više nego potrebna.

Nakon tri kola Sharjah je maksimalan s devet osvojenih bodova i nalazi se na čelu tabele lige u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Izvor:Klix.ba