MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Pjanić odigrao zapaženu partiju u sjajnom meču između Barcelone i Juventusa

Nogometaši Barcelone i Juventusa remizirali su 2:2 u prijateljskom meču u Dallasu odigranom u okviru Champions Cupa, a vrlo dobru partiju pružio je bh. nogometaš Miralem Pjanić koji je u igru ušao u nastavku susreta.

Barca je bila bolja u prvom dijelu i povela je u 34. minuti kada je Dembele na malom prostoru prevario tri igrača i postigao je krasan gol za 1:0. Ipak, samo pet minuta kasnije Juve je poravnao preko Keana koji je odlično ispratio ubačaj Cuadarda s desne strane za 1:1.

Samo što se krenulo s centra raspoloženi Dembele ponovo je izveo minijaturu i vratio je Barci vodstvo 2:1 u 40. minuti.

Nastavak susreta donio je veliki broj promjena na obje strane, a na terenu se našao i naš Miralem Pjanić koji je od 46. minute zamijenio Sergija Busquetsa.

U 51. minuti Juventus je izjednačio nakon što je Kean svojim drugim golom postavio konačnih 2:2.

Pjanić je do kraja bio veoma zapažen. Dirigovao je igrom Barce s nekoliko upotrebljivih pasova i dosta trke, a u 75. minuti bio je blizu gola kada je iz slobodnog udarca šutirao preko prečke.

U sudijskoj nadoknadi uputio je sjajan dubinski pas za Depaya koji je bio sam ispred Perina, ali golman Juventusa je odbranio i ostalo je 2:2.

Mire je ovom partijom potvrdio da ima kvalitet da ostane u Barceloni, te se ozbiljno nametnuo treneru Xaviju Hernandezu.

U drugom meču u okviru Champions Cupa Real Madrid i meksička Club America su također odigrali neriješeno 2:2. Martin je doveo Americu u vodstvo u 5. minuti, a Kraljevi su preokrenuli preko Benzeme u 22. i Hazarda u 55. minuti (penal).

Konačnih 2:2 postavio je Fidalgo osam minuta prije kraja susreta.

IZVOR: KLIX. BA