Pjaniću napokon prava šansa u prvoj gostujućoj pobjedi Barcelone nakon tri mjeseca

Ekipa Barcelone pobijedila je Valladolid u meču 15. kola španske La Lige na gostujućem terenu rezultatom 3:0, a naš Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za tim iz Katalonije.Nakon uvodnih 20 minuta u kojima nije bilo pravih prilika, Barcelona do vodstva stiže u 21. minuti kada je centaršut Messija u pogodak pretvorio Lenglet.

Samo 14 minuta je bilo potrebno gostima da dođu i do drugog pogotka, a ovaj put je asistenciju Desta u pogodak pretvorio napadač Braithwaite, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Pitanje pobjednika riješio je Messi golom u 65. minuti nakon sjajne asistencije Pedrija, a na kraju se to ispostavilo i kao konačan rezultat meča.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu, a ovo je za njega nakon pet mečeva u La Ligi bio prvi susret koji je počeo od prve minute. Pjanić je napokon dobio šansu trenera Koemana i može se reći da je iskoristio na najbolji način.

Zanimljivo, ovo je za Barcelonu prva gostujuća pobjeda nakon 1. oktobra ove godine kada je tim Ronalda Koemana bio bolji od Celte u Vigu sa 3:0, a od tada doživjeli su poraze od Getafea, Atletico Madrida i Cadiza te remizirali sa Alavesom.

U narednom meču Barcelona igra protiv Eibara, a oni nakon 14 odigranih susreta imaju samo 24 osvojena boda i trenutno su na petoj poziciji na tabeli.

U drugom meču večeri Villarreal i Athletic Bilbao su odigrali susret bez pobjednika (1:1), a naš Kenan Kodro, iako je u prošlom meču donio pobjedu svom timu, večeras nije dobio šansu.