Portugal razbio Tursku i prošao u osminu finala Eura

Nogometna reprezentacija Portugala ubjedljivo je savladala Tursku rezultatom 3:0 u okviru 2. kola grupe F Evropskog prvenstva i osigurali su prvo mjesto i plasman u osminu finala.

Portugalci su dominirali od starta utakmice, a za samo sedam minuta uspjeli su riješiti pitanje pobjednika.

Prvo je u 21. minuti Bernardo Silva postigao lijep gol udacem s desetak metara, a već u 28. minuti Akaydin je postigao bizaran autogol za 2:0.

Turska je bila nemoćna da bilo šta uradi u ovoj utakmici, a konačnih 3:0 u 56. minuiti postavio je Bruno Fernandes na nesebičnu asistenciju Ronalda.

Ronaldo je ovom asistencijom postao najbolji asistent svih vremena na Eurima sa sedam asistencija, a od ranije je i najbolji strijelac sa 14 golova.

Portugal je tako kolo prije kraja osigurao prvo mjesto i protiv Gruzije u posljednjem kolu grupne faze neće imati rezultatski imperativ, dok će Turska u direktnom okršaju sa Češkom odlučivati o prolasku dalje.