Potop Juventusa u velikom derbiju, Napoli juri ka tituli

Fudbaleri Napolija slavili su u velikom derbiju 18. kola talijanske Serije A protiv Juventusa uvjerljivim rezultatom 5:1.

Krenuo je tim Luciana Spalettija dosta ofanzivno i odlučno od samog starta, a do prednosti ih je doveo sjajni Victor Osimhen već u 14. minuti susreta nakon sjajne akcije Napolitanaca.

Na novi gol se čekalo do 39. minute. Osimhen je ovoga puta bio asistent, a Kvaratshkelija strijelac fenomenalnog pogotka.

Juventus je tri minute kasnije uspio smanjiti prednost Napolija i na odmor otići sa velikom nadom.

Ipak, ona je veoma brzo ugašena. Samo deset minuta igre drugog dijela trebalo je Napolitancima da postignu novi gol. Ovoga puta Kvaratshkelija je centrirao, a Rrahmani pogodio mrežu Szczesnyja.

U 65. minuti Osimhen je postigao i drugi gol na utakmici, da bi u 72. u strijelce se upisao i Makedonac Elmas.

Napoli je lider i nakon ovog kola. Trenutno imaju 47 osvojenih bodova, deset više u odnosu na drugoplasirani Milan i Juventus koji imaju po 37. Tako je prekinut i niz Juventusa od osam uzastopnih pobjeda u Seriji A.

U narednom kolu Juventus će ugostiti ekipu Monze, dok će Napoli biti domaćin Cremoneseu.