Prvenstvo BiH u krosu: Srebrna medalja za AK “Krajišnik”

Jučer je u organizaciji Atletskog kluba Sloboda-Tehnograd iz Tuzle održano Prvenstvo Bosne i Hercegovine u krosu u ekipnoj konkurenciji kao i Prvenstvo Federacije BiH.
AK Krajišnik nastupio je u konkurenciji juniora osvojivši odlično drugo mjesto zaostavši samo jedan bod iza prvaka AK Banjaluka, dok je treće mjesto pripalo domaćim takmičarima AK Sloboda-Tehnograd iz Tuzle.

AK Krajišnik nastupio je u sastavu: Senaid Dolić, Muhamed Dizdarević, Harun Hušidić i Ermin Beganović a ovim uspjehom ostvaren je drugi najveći rezultat u historiji velikokladuške atletike. Iz kluba se nadaju da je stvorena generacija atletičara koja će biti u prilici ponoviti najveći uspjeh u historiji AK “Krajišnik” iz 2017. godine, kada je osvojena titula prvaka BiH. Time je ispunjena norma za Evropsko prvenstvo na kojem su velikokladuški atletičari nastupili 2018. godine u Portugalu i osvojili 12. mjesto što je ujedno i najveći uspjeh u historiji BiH u juniorskoj konkurenciji.

U konkurenciji timova koji se boduju za Prvenstvo Federacije BiH AK Krajišnik osvojio je prvo mjesto, a posebnu težinu ovom rezultatu daje činjenica da je AK Krajišnik na ovom takmičenju nastupio s uvjerljivo najmlađim timom od svih učesnika.