PSG izbacio Barcelonu,Liverpool bolji od Leipziga

Fudbaleri PSG-a i Barcelone remizirali su protekle večeri(1:1) u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka.

PSG je iz prvog ozbiljnog napadač napravio problem Barci. Lenglet je slučajno nagazio Icardija u petercu, a sudija Taylor je nakon VAR snimka odlučio da svira penal.Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Kylian Mbappe koji je savladao Ter Stegena i pogodio za 1:0.

Međutim, Barcelona je već u 37. minuti poravnala na 1:1. Spektakularan gol s nekih 25 metara postigao je Messi koji je čini se sav bijes iskalio ovim šutem, a lopta je na kraju završila u mreži Parižana. Barca je u 45. minuti mogla do preokreta jer je Taylor sada svirao penal za njih, ali je Navas uspio da odbrani udarac Messija, te je ostalo 1:1.

Gosti su zaprijetili ponovo u 61. minuti kada je Messi ponovo bio u sjajnoj šansi, ali je oklijevao, te su igrači PSG-a uspjeli nekako da izbiju loptu. PSG je prvu šansu u nastavku imao tek u 83. minuti kada je nakon kontre pokušao Icardi, ali je lopta otišla daleko pored gola Ter Stegena. Nekoliko minuta kasnije Mbappe je izašao sam ispred Ter Stegena, no loše je šutirao.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i PSG je slavio ukupnim rezultatom 5:2, te se zasluženo plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Liverpool izbacio Leipzig

Nakon što su Redsi dobili prvi meč s 0:2 i ovaj put su sa slavili sa 2:0. I protekle večeri su oba gola igrači tima iz Engleske postigli u drugom dijelu, a interesantno i redoslijed strijelaca je bio identičan.

U 71. minuti za vodostvo je zabio Mohamed Salah da bi tri minute kasnije pobjedu i plasman u četvrtfinale potvrdio Sadio Mane.

I RB Leipzig je imao svoje prilike tokom utakmice, ali za razliku od engleskog Premiershipa gdje često kiksa odbrana Liverpoola je u Ligi prvaka uspjela sačuvati mrežu.