PSG pobijedio Bayern, Chelsea bolji od Porta

Fudbaleri PSG-a protekle večeri su u gostima pobijedili Bayern sa 3:2 u fantastičnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Bayern je odličnu šansu imao već u drugoj minuti kada je Choupo-Moting pogodio prečku. Kazna za ovaj promašaj stigla je već u narednom napadu jer je PSG uspio povesti sa 1:0.

Parižani su pokazali svoj ubitačni napad, a Neymar je odlično uposlio Mbappea koji izlazi ispred Neuera i pogađa mrežu Bavaraca za 1:0.

Bayern je nakon primljenog gola krenuo po izjednačenje. Bavarci su prijetili PSG-u svim silama, ali je Keylor Navas nevjerovatno branio. U šansama su bili Goretzka, Muller, Kimmich i Choupo-Moting, no promjene rezultata nije bilo.

Baš kao i prvi put PSG je kaznio Bayern za promašaje. Parižani su u 28. minuti poveli sa 2:0 nakon što je Neymar odlično uposlio Marquinhosa koji je udvostručio prednost svog tima.

No, Bayern je u život u finišu prvog dijela vratio Choupo-Moting. Kimmich je odlično centrirao s desne strane, a Choupo-Moting glavom šalje loptu u mrežu Navasa za 1:2 što je bio rezultat prvog dijela.

Bayern je u 60. minuti uspio da poravna na 2:2. Kimmich ponovo sjajno centrira iz prekida, a najviši u kaznenom prostoru Parižana ovaj put bio je Muller koji je izjednačio na 2:2 i vratio stvari na početak.

Ipak, samo osam minuta kasnije PSG je ponovo stigao do prednosti. Parižani su ponovo odigrali fantastičnu kontru. Di Maria je asistirao za Mbappea koji kroz noge šutira Boatengu i pogađa za 3:2.

Do kraja utakmice Bayern je pokušao nekako da izjednači, ali PSG je uspio da se odbrani i slavi sa 3:2.

Chelsea jednom nogom u polufinalu

Nogometaši Chelseaja su jednom nogom u polufinalu Lige prvaka nakon što su na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli pobijedili ekipu Porta rezultatom 2:0.

Porto je u 12. minuti imao dvije dobre šanse. Prvo je pokušao Luis Diaz, ali njegov udarac je ostao u bloku, a potom je Mateus Urive pucao malo iznad Chelseajevog gola.

U trenucima apsolutne dominacije Portove ekipe pojavio se Mount i zabio za 0:1. Odlično je primio loptu van šesnaesterca, okrenuo se, ušao u šesnaesterac i uputio udarac desnom nogom u donji desni ugao. Do poluvremena nije bilo više uzbuđenja pa se na odmor otišli s minimalnom prednosti Chelseaja iz jedinog udarca, dok je Porto uputio čak osam u prvom dijelu.

U nastavku meča Chelsea je bio bolja ekipa na terenu te je Porto na kraju i dobro prošao.

Konačnih 0:2 postavio je Chilwell pet minuta prije kraja meča i to nakon što je prethodno Pulisic zatresao okvir gola. Lijepa prednost za Chelsea kojem je ovo bio treći udarac u okvir gola.