Real i City u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Reala plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Atalante. U prvom meču bilo je 1:0 za Kraljeve, koji su i protekle večeri slavili u Madridu rezultatom 3:1.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je Real u 27. minuti. Benzema je uposlio Vinicusa, čiji je udarac blokiran u posljednji tren.

Sedam minuta kasnije Real dolazi u vodstvo. Golman Sportiella je dodao greškom Modriću, a hrvatski reprezentativac navukao je igrača na sebe i lukavo asistirao Benzemi koji zabija za 1:0. Ujedno je to bio i rezultat prvog poluvremena.Vrlo brzo nakon što se krenulo s centra u nastavku meča velika prilika za Real. Mendy je proigrao Vinicusa, Brazilac je odlično povukao i stvorio sebi stopostotnu priliku, ali onda iz velike blizine gurnuo loptu kraj gola.Šest minuta kasnije dosuđen je penal za Real nakon što je Toloi srušio Viniciusa. Ramos je sigurno realizovao penal za 2:0 vodstvo Reala.

Utakmica je krunisana s dva odlična gola u završnici meča. Prvo je Muriel fantastično pogodio iz slobodnog udarca, a konačnih 3:1 postavio je Real u narednom napadu kada je Asensio pogodio bliži ugao Sportiella na asistenciju Vazqueza.

City siguran protiv Borussije M’Gladbach

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Borussije M’Gladbach. Građani su u prvom meču slavili sa 2:0, a identičan rezultat bio je i protekle večeri u Budimpešti.

City je već u sedmoj minuti imao veliku šansu. Cancelo je poslao odličnu loptu preko odbrane gostiju, a Foden je samo malo zahvatio loptu. Ipak, nije uspio iznenaditi Sommera.Pet minuta kasnije De Bruyne dovodi City u vodstvo. Mahrez mu je dodao loptu na nekih 17 metara od gola, a on iz prve lijevom nogom zakucao u lijevo rašlje.Samo šest minuta kasnije Gundogan udvostručuje vodstvo. City je imao brzi napad, Foden je povukao loptu s gotovo centra terena i proigrao njemačkog veznjaka koji je izašao sam ispred Sommera i lagano ga matirao.

Do kraja meča nije bilo promjena rezultata pa je City mogao početi slaviti zasluženi prolaz u četvrtfinale.