Real Madrid pobijedio Inter, Džeko na Bernabeuu proveo jedan sat

Nogometaši Real Madrida su savladali Inter rezultatom 2:0 u posljednjem kolu grupe D Lige prvaka.Kraljevi su na stadionu “Santiago Bernabeu” dočekali Inter i upisali su peti trijumf iz šest utakmica ove sezone u Ligi prvaka rezultatom 1:0.

Prvi pogodak na susretu je postignut u 17. minuti. Rodrygo je sa desne strane uposlio Tonyja Kroosa koji šutira lijevom nogom sa 20 metara i matira Samira Handanovića za 1:0.

Inter je bezuspješno napadao i pokušavao stići do izjednačenja, no kada je Nicolo Barella naivno dobio crveni karton zbog udaranja Edera Militaa u 64. minuti, bilo je jasno da će bodovi ostati u Madridu.

Konačnih 2:0 je postavio Marco Asensio u 79. minuti susreta kada je u svom stilu šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio rašlje Handanovićevog gola.

Edin Džeko je počeo susret u redovima gostiju, a nije se istakao u sat vremena koliko je proveo na terenu prije nego što ga je zamijenio Alexis Sanchez.

U drugom meču ove grupe posljednjeplasirani Šahtar i Sheriff su remizirali rezultatom 1:1.