Real Madrid razbio Liverpool na Anfieldu

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na Anfieldu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Liverpoola rezultatom 5:2 te su tako jednom nogom zakoračili među osam najboljih timova Evrope.

Najavu fantastične utakmice imali smo već u četvrtoj minuti susreta. Salah je odlično probio po desnoj strani i poslao prizeman centaršut, a na petercu se našao Nunez koji majstorski loptu udara petom i šalje u mrežu za vodstvo Liverpoola.

Deset minuta kasnije Redsi su udvostručili vodstvo i to zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana Courtoisa koji je poklonio loptu raspoloženom Salahu koji bez problema pogađa za 2:0.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Real se vraća u igru. Benzema je vukao jedan od napada, uposlio Vinicius Juniora koji silovito šutira iskosa s lijeve strane u nebranjeni dio mreže.

Devet minuta prije odlaska na odmor Real stiže i do izjednačenja, a ponovo smo vidjeli katastrofalnu grešku golmana, ovaj put Alissona. Jednu naizgled bezopasnu povratnu loptu je loše ispucao i pogodio Vinicius Juniora. Lopta se odbila preko Alissona i završava u mreži za šok domaćih navijača. Ujedno je 2:2 bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Liverpool je nestao, a aktuelni prvak Evrope je dodao gas i postigao čak tri pogotka. Već u drugoj minuti nastavka Modrić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a usamljeni Militao je glavom pospremio loptu u mrežu za preokret.

Osam minuta kasnije Rodrygo je jurio po lijevoj strani, potom dodao do Benzeme koji uz dosta sreće postiže četvrti gol za Real. Potpuni krah Liverpool je doživio u 67. minuti, a ponovo je strijelac bio Benzema. Modrić je sjajno otvorio kontranapad, uposlio Viniciusa Juniora, a ovaj dodaje odmah do Benzeme. Fenomenalni Francuz vara golmana i sve igrače Liverpoola u odbrani te postiže pogodak za konačnih 5:2.

Revanš između Reala i Liverpoola igra se 15. marta na stadionu Santiago Bernabeu.

Rezultat i strijelci:

Liverpool – Real Madrid 2:5 (Nunez 4′, Salah 14′ – Vinicius Junior 21′, 36′, Militao 47′, Benzema 55′, 67′)

Izvor:Klix.ba