Real Madrid savladao Barcelonu u El Clasicu i preuzeo vrh tabele

U derbiju 30. kola španske La Lige, nogometaši Real Madrida su kao domaćini u El Clasicu pobijedili Barcelonu rezultatom 2:1 i barem privremeno preuzeli su vrh prvenstvene tabele.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Real je poveo u 14. minuti preko Karima Benzeme. Nakon sjajne kontre, Lucas Vasquez je ubacio s desne strane, a francuski napadač je majstorskim udarcem petom pogodio za 1:0.

Barcelona je više imala loptu u posjedu, ali bez konkretnih prilika, da bi novi šok doživjeli u 28. minuti.

Toni Kroos je pucao iz slobodnog udarca s ivice šesnaesterca, a lopta je na putu do gola pogodila Arauja i promijenila smjer, te je završila u Ter Stegenovoj mreži za velikih 2:0.

Real je pitanje pobjednika mogao riješiti u 35. minuti, ali je Federico Valverde udacem iskosa pogodio stativu i Barca je imala dosta sreće.

Katalonci su najbolju šansu imali u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je Lionel Messi lukavim udarcem iz kornera pogodio stativu, te se na odmor otišlo rezultatom 2:0.

U nastavku je Barca bila konkretnija i opasnija, a do smanjenja rezultata stigli su u 60. minuti. Alaba je ubacio s lijeve strane, a mladi Mingueza je s desetak metara vrlo efektno i snalažljivo zatresao mrežu.

Do kraja se ipak rezultat nije mijenjao, iako su Katalonci u finišu tražili penal, ali sudija se nije oglasio.

U 89. minuti Casemiro je dobio drugi žuti karton, ali ni to nije pomoglo gostima da dođu do izjednačenja. Najbolju šansu imao je Moriba u 93. minuti, ali njegov sjajan udarac zaustavila je prečka i ostalo je 2:1.

Real je novom pobjedom preskočio Barcelonu i sada je prvi sa 66 bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletico uz susret manje, dok je Barca na trećem mjestu sa 65 bodova.

Miralem Pjanić nije dobio priliku za igru i odgledao je meč s klupe.

Real Madrid – Barcelona 2:1 (Benzema 14′, Kroos 28′ / Mingueza 60′).

Izvor:Klix.ba