Rukometaši BiH danas pred punim Mejdanom love čudo za izbacivanje Grčke

Rukometaši Bosne i Hercegovine danas u tuzlanskom Mejdanu igraju revanš utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo 2023. protiv selekcije Grčke, a u ovom susretu će loviti čudo i pobjedu od minimalno osam golova razlike.U prvoj utakmici odigranoj u srijedu naši rukometaši su bili poraženi rezultatom 24:17. Dok su se u prvom poluvremenu izabranici Tonija Čoline solidno držali, u drugom poluvremenu je uslijedio veliki pad pa su na kraju doživjeli ubjedljiv poraz.

“Bili smo razočarani nakon prve utakmice. Ja i kapiten Burić pokušali smo dignuti moral kod momaka. Vjerujem da će oni pred punim Mejdanom dati sve od sebe i da će dokazati svoj kvalitet sebi, nama, ali i navijačima”, rekao je jučer Čolina u najavi utakmice.

U revanš susretu stručni štab reprezentacije BiH neće moći računati na Dejana Malinovića, koji se nije uspio oporaviti, a sastav za duel sa Grcima bit će poznat nekoliko sati prije početka.

“Znamo ko nam je zadavao najviše problema. Njihov golman Bokuvinas i igrač Mallios. Imamo spremnu taktiku, ali ne bih o tome govorio prije utakmice”, dodao je Čolina.

Predsjednik Rukometnog saveza Tuzlanskog kantona Alija Hasić rekao je da je utakmica što se tiče njih mogla početi prije dva dana te da je u prodaji 2.500 ulaznica.

Računica je jasna, za prolazak u baraž i dvomeč sa Crnom Gorom reprezentaciji Bosne i Hercegovine je potrebna pobjeda od osam golova razlike.

Utakmica između BiH i Grčke igra se večeras u tuzlanskom Mejdanu od 20:00 sati. Direktan televizijski prijenos osiguran je na BHRT-u, dok ćete na portalu Klix.ba moći uživo pratiti tekstualni prijenos susreta.

Izvor:Klix.ba