MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Salah tragičar , Liverpool poražen u Leicesteru

Nogometaši Liverpoola doživjeli su tek drugi poraz u sezoni nakon što je od ekipe Jurgena Kloppa bio bolji Leicester rezultatom 1:0 na svom terenu.

Iza nas je utakmica koju će navijači Liverpoola, ali i Mohamed Salah željeti što prije da zaborave.

U 16. minuti vidjeli smo nešto na što nas Salah nije navikao. Prvo je promašio jedanaesterac, tek drugi od dolaska u Liverpool, a onda je odbijenu loptu s 11 metara poslao na prečku što je jedan od najvećih promašaja u karijeri.

Golman Kasper Schmeichel, koji je odbranio penal, bio je u nastavku akcije savladan, ali je Salah pogodio samo prečku.

Egipćanin je sjajnu priliku imao i u 32. minuti, ali je ponovo danski golman bio čudesan između stativa Leicestera. Do odlaska na odmor pokušao je i Jordan Henderson silovitim udarcem s distance, ali se rezultat nije mijenjao.

U 55. minuti do gola je mogao i Sadio Mane, ali je iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Kazna za promašaje stigla je u 59. minuti. Ademola Lookman je odlično prošao po lijevoj strani i namjestio se, a onda rezantnim udarcem savladao nemoćnog Alissona na golu Liverpoola.

Napadi Liverpoola do kraja utakmice postali su sve opasniji. Dvije velike prilike imali su gosti nakon kornera. Diogo Jota je bio neprecizan u 82. minuti glavom, a onda je nesavladivi Schmeichel odbranio i udarac Virgila van Dijka u 86. minuti.

Ostalo je 1:0 tako da je Liverpool upisao drugi poraz u sezoni i sada zaostaje šest bodova za liderom Manchester Cityjem. Leicester je napredovao na devetu poziciju.