Sarajevo i Željezničar remizirali u derbiju

U 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase Sarajevo je dočekalo Željezničar, a meč je završen remijem 2:2 u fantastičnom meču.

Derbi je bolje otvorilo Sarajevo, pokušavali su domaći iz prekida zaprijetiti gostima, ali odbrana Plavih je bila na nivou. U 9. minuti pokušao je Željezničar iz jednog kornera no udarac glavom mladog Drine odlazi pored gola. Nekoliko minuta kasnije Amoah je pokušao iskosa iznenaditi golmana Dizdarevića, ali ni on nije bio precizan.

Željo je preuzeo kontrolu polovinom prvog dijela. Najbolju šansu imao je Hodžić poslije centaršuta Drlje, ali ponovo lopta ide pored stative. Nakon toga kraća bakljada navijača Željezničara i prekid. Odmah poslije toga Sarajevo stiže u vodstvo. Amoah je izgubio loptu na sredini terena, Ziljkić je proslijedio dodavanje Oliveiri koji sjajno asistira za Varešanovića. Mladi fudbaler Sarajeva nije imao težak zadatak i sproveo je loptu u praznu mrežu za vodstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena viđena je velika nervoza na terenu kod igrača oba tima, a zbog toga su požutili Mekić i Hodžić kod Plavih te Balta kod domaće ekipe.

Na prvu priliku u drugom dijelu čekalo se do 54. minute. Balta je lijepo uposlio Musu na desnoj strani, on vara defanzivca gostiju i ubacuje loptu u kazneni prostor, ona se odbija do Varešanović koji šutira, ali pogađa samo vanjski dio mreže. Nešto kasnije prijeti i Oliveira. Sjajno je Brazilac kombinovao sa Kyeremhom, nakon pasa silovito šutirao, ali loptu kupi mladi Muftić bez većih problema.

U 66. minuti Oliveira povukao sjajan napad, odigrao na stranu za Varešanovića, ovaj za Ziljkića koji atraktivno pokušao uposliti Vrančića. Na kraju su se fudbaleri Sarajeva prekombinovali i lopta završila u gol autu. Tri minute kasnije prijeti Kyeremeh. Šutirao je ofanzivac iz Gane sa ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi daleko pored gola Muftića.

Pokazivao je Musa Dizdareviću da krene na loptu, golman Sarajeva to nije uradio, neopreznost iskoristio Santos koji šutira, ali veoma slabo i bez problema brani čuvar mreže Sarajeva.

U 75. minuti Sarajevo povećava vodsto. Musa je uposlio ofanzivca iz Gane koji centrira, stoperi gostiju su kratki, Oliveira glavom sa šest metara pogađa za 2:0. Odmah u narednom napadu Željo smanjuje prednost bordo tima. Centirao je Semir Štilić, Dizdarević odbija loptu i ona stiže do Jašarevića koji smanjuje na 2:1.

U sudijskoj nadoknadi odbrana Sarajeva je veoma loše izbacila loptu, ona došla u noge Drini koji šutira, ali veoma loše i bez problema za Dizdarevića. U posljednjoj sekundi mogao je Željo do proavnanja. Štilić je ubacio, a Amoah ne stiže bolje zahvatiti loptu sa samo nekoliko metara. U 95. minuti Željo poravnava rezultat preko Krpića za veliko slavlje navijača Plavih. Zaspala je odbrana Sarajeva, fudbaler Željezničara centrirao, a Krpić matirao Dizdarevića.