MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Sarajevo pobijedilo Željezničar u sjajnoj atmosferi na Koševu

Nogometaši Sarajeva u odličnoj atmosferi sarajevskog derbija slavili su veliku pobjedu rezultatom 2:0 protiv Željezničara. Duel je odigran u 10. kolu Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Nogometaši Sarajeva u odličnoj atmosferi sarajevskog derbija slavili su veliku pobjedu rezultatom 2:0 protiv Željezničara. Duel je odigran u 10. kolu Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase.Veliki rivali večeras su odigrali 144. gradski derbi, a dočekali su ga u ne baš dobrom raspoloženju, makar kada su prethodni rezultati u pitanju. Sarajevo nije imalo trijumf na posljednje tri, a Željezničar na posljednje četiri utakmice.

Prvo je Darko Bodul u drugoj minuti zaprijetio gostima, a onda su Mustafa Mujezinović i Luka Juričić odgovorili u petoj minuti, no nisu bili precizni.

Prvu veliku šansu na utakmici vidjeli smo u 15. minuti, ali je udarac Petra Boje blokirao Muharem Trako i tako spasio čist pogodak Željezničara.

I u 28. minuti mogli su gosti do gola, ali Mujezinović nije iskoristio veliku grešku Selmira Pidre. Kazna je stigla samo dvije minute kasnije.

U 30. minuti Mirko Oremuš je prošao po desnoj strani i uputio loptu u peterac, a tu je priseban bio Mersudin Ahmetović kojem nije bilo teško da postigne vodeći gol za Sarajevo.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, iako je bilo nekoliko polušansi s obje strane. Bordo tim je na odmor otišao s golom prednosti.

Nastavak donosi znatno bolju igru Sarajeva koje je željelo drugim pogotkom riješiti utakmicu.

Dvije velike prilike domaći su imali u 50. i 52. minuti. Prvo je udarac Halida Šabanovića glavom odbranio čudesnom intervencijom Josip Bender, da bi dvije minute kasnije Blažević izblokirao udarac Ahmetovića.

Najljepši detalj susreta vidjeli smo u 57. minuti. Darko Bodul je na fantastičan način izveo slobodan udarac i postigao jedan od najljepših pogodaka u dosadašnjem dijelu sezone. Golman Bender bio je nemoćan.

Već u narednom napadu Sarajevo je moglo do ubjedljive prednosti, ali je Bender spasio gol nakon udarca Bodula.

Završnica utakmice donijela je mnogo borbe, žestokih startova i koškanja igrača s obje strane. U dva navrata je sudija Peljto morao kartonima smirivati naguravanja igrača. Prilika više nije bilo.

Ostalo je 2:0 tako da je Sarajevo slavilo veliku pobjedu nad gradskim rivalom u 144. derbiju. Bordo tim je pobjegao Željezničaru na šest bodova i sada ima pet poena zaostatka nad liderom Tuzla Cityjem. Sarajevo je na trećem, a Željezničar na osmom mjestu.