Sheffield United se učvrstio na čelu tabele: Ahmedhodžić ponovo sjajan

Sheffield United se pobjedom 2:0 na gostovanju Prestonu na “Deepdaleu” stadionu učvrstio na prvoj poziciji Championshipa.

Ispostavilo se da su golovi mladog Senegalca Ndiayea iz 40. i McBournija iz 75. minuta bili dovoljni za sva tri boda.

Najbolju ocjenu na meču dobio je veznjak Sheffielda Oliver Norwood (8,2), a odmah iza njega našao se bh, defanzivac i reprezentativac Anel Ahmedhodžić (8,0). Anel se nalazi u sjajnoj formi, jer je proglašen i igračem mjeseca u Sheffieldu.

Norwich je na domaćem terenu ugostio West Bromwich Albion i osvojio je samo bod – 1:1. Kanarinci su sada na drugom mjestu, ali sa tri boda manje od vodećeg Shieffielda. Na kraju, domaći su i dobro prošli, s obzirom na to da su gosti od devetom minuta pogotkom O’Shea imali prednost, izjednačio je Byram u 68. na asistenciju Pukkija.

Reading je sva tri boda donio sa gostovanja Wiganu, golom iskusnog Toma Incea u 63. minutu – 1:0. Njihov prvi pratilac Watford odigrao je samo neriješeno protiv Sunderlanda, iako je dva puta imao prednost. Gostima je bod obezbijedio Bennette, golom tri minuta prije kraja meča – 2:2.

Napokon se radovao i Huddesfield, koji je poslije pet mečeva bez pobjede slavio minimalac u duelu sa Cardiffom– 1:0, za to im je bio dovoljan gol Rhodesa iz osmog minuta