Sjajni Džeko strijelac i asistent u pobjedi Intera protiv Viktorije Plzen u Ligi prvaka

Nogometaši Intera pobijedili su Viktoriju Plzen u meču 2. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:0 i tako osvojili izuzetno važna tri boda u grupi gdje igraju još s Bayernom i Barcelonom, a strijelac i asistent u pobjedi Italijana bio je naš Edin Džeko.

Inter je od prve minute bio bolji tim i znatno opasniji po gol protivnika, a plod takve igre došao je u 20. minuti.

Correa je primio jednu loptu u kaznenom prostoru Viktorije, dodao je do Džeke koji je bio sam na lijevoj strani, nakon čega je “otvorio stopalo” i unutrašnjim dijelom pogodio dalji golmanov ugao za vodstvo svog tima. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Da će Inter doći do pobjede bilo je jasno u 61. minuti kada je Bucha dobio direktan crveni karton, a pitanje pobjednika riješio je Dumfries u 70. minuti.

Džeko je došao do lopte, asistirao do Dumfriesa koji je bio “prvi u kontranapadu”, a onda bek Intera pogađa za 2:0 i postavlja konačan rezultat ove utakmice.

Inter je tako osvojio važna tri boda u grupi gdje još igraju s Barcelonom i Bayernom, a jasno je da u mečevima protiv Viktorije, ukoliko se žele boriti za jednu od prve dvije pozicije, moraju osvojiti svih šest bodova.

U drugom susretu koji se igrao u terminu od 19:45 sati, Sporting je na svom terenu pobijedio Tottenham sa 2:0 i to golovima koje su postigli u finišu meča.

Paulinho i Arthur Gomes su bili strijelci u 90. i 93. minuti.