SP u plivanju nije završeno za Lanu Pudar, danas je očekuje nastup u disciplini 50 metara delfin

Najbolju bh. plivačicu Lanu Pudar danas očekuje novi nastup na Svjetskom prvenstvu u plivanju, a on će prvobitno nastupiti u kvalifikacijama za polufinale u disciplini 50 metara delfin.

Lana je smještena u šestu kvalifikacionu grupu, a njena utrka na rasporedu je u 10:08 sati. Svi polufinalisti trebali bi biti poznati do 10:15 sati, nakon čega ćemo saznati da li ćemo danas u popodnevnom terminu čekati novo finale naše sjajne plivačice.

Polufinala u disciplini 50 metara delfin na rasporedu su danas od 19:11 i 19:15 sati, dok je finale zakazano za sutra u 18:02 sati.

Šesnaestogodišnja Mostarka sinoć je dionicu od 200 metara preplivala u vremenu 2:07,85, što joj je u finalu u ovoj disciplini donijelo šesto mjesto. Za pobjednicom, 15-godišnjom Kanađankom Summer Mcintosh, koja je s vremenom 2:05,20 postavila novi svjetski juniorski rekord, Pudar je zaostala 2,65 sekundi.

Također, Pudar je prije tri dana osvojila osmo mjesto u utrci na 100 metara delfin, a njen plasman u finale sam po sebi je bio veliki uspjeh, posebno znajući da joj je to bio debi na Svjetskom prvenstvu.

Naša sjajna plivačica je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin, dok je na juniorskom Evropskom prvenstvu u Rimu osvojila zlato na 100 metara delfin te srebra na 200 i 50 metara u istoj disciplini.

IZVOR: KLIX.BA