Španija i Švedska odigrali prvi meč bez pogodaka na ovogodišnjem Euru

Nogometaši Španije i Švedske su remizirali (0:0) u susretu prvog kola grupe E Evropskog prvenstva.

Od početka prvog poluvremena vidjeli smo totalnu dominaciju Španije.

No, na prvu priliku se čekalo 16 minuta kada je Koke ubacio sa desne strane, Dani Olmo šutirao glavom a golman Švedske Robin Olsen je fantastično odbranio njegov udarac.

U 38. minuti Alvaro Morata se nakon velike greške švedske odbrane našao sam pred Olsenom, ali je promašio čitav gol.

Samo tri minute kasnije Šveđani su iz kontre mogli povesti, ali je Alexander Isak oklijevao je sa šutem, te je na kraju pogodio Marcosa Llorentea na gol-liniji.

Španci su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, a nakon samo nekoliko minuta igre Morata je šutirao iz daljine, ali pored gola.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imali su gosti i to u 61. minuti. Ponovo se Isak poigravao sa odbranom Furije, ubacio loptu kroz peterac, a Marcus Berg je sa samo tri metra prebacio prazan gol.

Do kraja susreta Španci su čini sve kako bi stigli do pogotka, a najbolju priliku za to su imali u 90+1. minuti kada je Pablo Sarabia ubacio sa desne strane, Gerard Moreno šutira glavom sa pet metara, a Olsen refleksnom reakcijom nogom spašava svoj gol i donosi Švedskoj bod.

Na kraju terenska dominacija Španije u vidu 75 posto posjeda lopte i čak 737 tačnih dodavanja više je bila uzaludna, te smo vidjeli prvi susret bez pogodaka na ovogodišnjem Euru.