Spektakularna utakmica u Dortmundu, Liverpool u izmijenjenom sastavu slavio protiv Genka, Napoli osvojio samo bod protiv Salzburga

Fudbaleri Borussije Dortmund porazili su Inter s 3:2 u meču odigranom u sklopu 4. kola grupne faze Lige prvaka. Milioneri su prije dvije nedjelje izgubili od Intera na Meazzi i nije im nedostajalo motiva u ovom susretu, a do zlata vrijedne pobjede došli su nakon preokreta režiranog u drugom poluvremenu. Po njemački tim stvari nisu krenule najbolje. Već u petoj minuti gosti su došli do gola preko Martineza, a u završnici prvog poluvremena Vecino je na asistenciju Candreve udvostručio vodstvo na 2:0.Međutim, u 52. minuti Hakimi je smanjio na 3:1, a nedugo nakon toga za Brandt je donio izjednačenje Borussiji.U 77. minuti sjajni Hakimi je izrastao u heroja domaćih novim golom koji je, ispostavit će se, bio dovoljan za zlata vrijednu pobjedu nad Interom.

Liverpool je na Anfieldu ugostio  Genk i slavio sa 2:1. Liverpool je bio veliki favorit i od samog početka je krenuo u napad, a u 14. minuti je poveo sa 1:0 kada je Wijnaldum postigao gol. Za 1:1  je pogodio Samata u 41. minuti nakon kornera, da bi novo vodstvo Redsima donio Alex Oxlade-Chamberlaine u 53. minuti golom sa vrha šesnaesterca. Liverpool je nakon toga čuvao  rezultat i stvorio nekoliko šansi da stigne i do trećeg gola, ali je i Genk prijetio golu domaćih. Međutim, rezultat se nije promijenio pa je ostalo 2:1 za Liverpool.

Napoli je u drugom meču ove grupe dočekao Salzburg na svom terenu i odigrao 1:1. Gosti su već u 11. minuti šokirali Napolitance kada je dosuđen penal, a Haaland je bio siguran za 1:0. Domaći do izjednačenja dolaze  u 44. minuti kada je Lozano bio precizan za 1:0. U nastavku je Napoli dominirao i stvarao šanse, ali su gosti uspješno odolijevali i na kraju osvojili bod .Liverpool je trenutno prvi u grupi sa 9 bodova, Napoli ima 8, Salzburg 4, a Genk 1 bod.