MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Srbija rasturila favorizovanu Kanadu i prošla u finale Svjetskog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Srbije u spektakularno odigranoj utakmici savladala je Kanadu rezultatom 95:86 i tako senzacionalno izborila finale Svjetskog prvenstva.

Srbija je sjajno otvorila meč. Od prve minute igrali su sjajnu odbranu i tjerali su najveće zvijezde Kanade na faulove, tako da su Kanađani ostali u problemu u ranoj fazi utakmice zbog ličnih grešaka.

U problemima su bili Shai Gilgeous-Alexander i Dillon Brooks, koji su morali izlaziti iz igre kako ne bi dobili još poneku ličnu grešku.

Uz odličnu odbranu i probleme za Kanađane, Srbi su konstantno imali i povećavali prednost u prvom poluvremenu. U dva navrata u prvom poluvremenu bila je dvocifrena prednost za Srbiju.

Rapsodija Srbije nastavljena je do poluvremena pa se tako na odmor otišli s plus 13 za Srbiju (52:39).

Nastavak utakmice donosi još bolju igru Srbije. Očekivalo se da će Kanada “pojačati” u napadu, međutim Srbija im nikako nije dozvoljavala da se priključe.

Kada god bi Kanada stigla na pristojnu prednost, Srbija bi odgovarala trojkama i odličnom odbranom. Ključna trojka dogodila se u završnici treće četvrtine kada je Vanja Marinković pogodio za 12 poena prednosti uoči posljednje četvrtine.

U četvrtoj dionici Srbija je lako sačuvala prednost protiv favorizovanog rivala i došla do velike pobjede za finale Svjetskog prvenstva. Možda i ključni detalj utakmice vidjeli smo četiri minute prije kraja kada je junak pobjede Srbije Bogdan Bogdanović uz zvuk sirene pogodio trojku za plus 15.

Inače, najefikasniji u redovima Srbije bio je sjajni Bogdanović s 23 poena, a Dobrić je imao 16. Kod Kanade je najbolji bio Barrett s 23 poena.

Drugi polufinalni meč na rasporedu je u 14:40 kada se sastaju Sjedinjene Američke Države i Njemačka. I taj meč možete pratiti uživo na portalu Klix.ba.

Finale je na rasporedu u nedjelju od 14:40.