Švicarska pobijedila Srbiju (3:2) u najboljem meču SP-a i poslala je kući

Nogometna reprezentacija Švicarske plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon što je u odlučujućem susretu grupe G u fenomenalnoj utakmici pobijedila Srbiju rezultatom 3:2 i poslala je kući.

Bio je to možda i najbolji meč u dosadašnjem toku šampionata, a Švicarska je prva došla u vodstvo u 20. minuti kada se Shaqiri namjestio na udarac lijevom nogom i pogodio je za 1:0.

Ipak, Srbija je ekspresno uzvratila i sa dva brza gola došla je do preokreta. Prvo je u 26. minuti sjajnim golom glavom izjednačio Mitrović, a samo devet minuta kasnije Vlahović je presjekao jednu loptu i vrlo preciznim šutem donio je prednost Srbijancima 2:1.

Kada da se čiilo da će Srbija na odmor otići minimalnim vodstvom, Embolo je u 44. minuti iskoristio sjajan prodor i ubačaj Widmera te je iz blizine poravnao na 2:2.

Očekivao se u nastavku pritisak Srbije kojoj je u ovoj utakmici za prolaz igrala samo pobjeda, ali umjesto toga odmah su doživjeli šok na startu drugog poluvremena.

Odbrana Srbije ponovo nije najbolje reagovala, a Freuler se prikrao iz drugog plana i pogodio je u 48. minuti za vodstvo Švicarske 3:2.

Srbijanci su nakon toga potpuno psihički pali, a očigledno ni fizički nisu bili dovoljno spremni za nešto više, pa je Švicarska bez većih problema zadržala vodstvo i stigla je do pobjede kojom je ovjerila drugo mjesto u grupi.

U drugoj utakmici ove grupe Kamerun je senzacionalno pobijedio Brazil 1:0 golom Vincent Aboubakara u 93. minuti, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz.

Rezultat i strijelci:

Kamerun – Brazil 1:0 (Aboubakar 90+3′)

Srbija – Švicarska 2:3 (Mitrović 26′, Vlahović 35′ / Shaqiri 20′, Embolo 44′, Freuler 48′)

Izvor:Klix.ba