Tottenham bolji od Dinama, remi Manchestera i Milana

Protekle večeri kompletirane su prve utakmice osmine finala Evropske lige.

Zagrebački Dinamo je gostovao u Londonu kod Tottenhama i doživio je poraz rezultatom 2:0. Jose Mourinho je večeras izveo najjači sastav, a čovjek odluke bio je Harry Kane.

Kapiten Spursa je postigao oba gola u pobjedi rezultatom 2:0 za relativno miran revanš u Zagrebu. U 25. minuti Erik Lamela je pogodio stativu a lopta se odbila do Kanea koji je šalje u prazan gol, a u 70. minuti je iskoristio ogromnu grešku Kevina Theophile-Catherinea i pogodio za konačnih 2:0.

Roma je kod kuće savladala Šahtar sa 3:0, a oporavljeni Edin Džeko je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače. Arsenal je slavio u gostima kod Olympiacosa sa 3:1, dok je Granada kod kuće pobijedila Molde rezultatom 2:0.

Krunić asistirao za remi Milana

Manchester United je remizirao u prvom meču s Milanom rezultatom 1:1 u veoma uzbudljivom meču.

U 50. minuti Amad Diallo, pojačanje iz Atalante, je postigao svoj prvijenac u dresu Uniteda kada je glavom u mrežu na prelijep način pospremio centaršut Brune Fernandesa sa centra terena.

Rade Krunić je odigrao čitav susret u redovima Milana i propustio je dvije velike prilike, prvu 26. minuti kada je bio sam pred Hendersonom iskosa sa lijeve strane, ali je oklijevao i njegov šut je izblokiran, a potom i u 65. minuti kada je glavom šutirao preko gola.

No, iskupio se za promašaje u 90+2. minuti kada je asistirao iz kornera, a Simon Kajer glavom postiže konačnih 1:1.