MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

U VELIKOJ KLADUŠI ODRŽANA 12. MEĐUNARODNA ATLETSKA UTRKA

Danas je u Velikoj Kladuši održana 12. Međunarodna atletska utrka „Velika Kladuša 2021“. Start i cilj utrke bili su na glavnom Gradskom trgu, a za razliku od prethodnih nekoliko godina i vrijeme je ovog puta išlo na ruku organizatorima. Manifestacija je privukla znatan broj učesnika, ali i građana koji su mogli vidjeti sjajne trkače na djelu. Pored glavne utrke na 5000 metara, trčala se i Fun Run na 2000 metara, te Prvenstvo USK „Street Running“ u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Medalje i prigodne poklone učesnicima uručio je Velmir Zahirović, predsjednik AK “Krajišnik”, u čijoj organizaciji je i održana današnja utrka.

Pobjedu u muškoj konkurenciji zabilježio je Josip Oulovsky, član AK “Fit ”iz Zapreščića. Na drugom mjestu završio je još jedan  takmičar iz Hrvatske Ante Živković , član atletskog kluba “Dubrovnik,” dok je treće mjesto pripalo Mlađenu Samardžiću, članu Atletskog kluba „Kross“ Brčko.

U ženskoj konkurenciji slavila je Lucija Kimani , članica Rmc “Banja Luka”. Drugo mjesto pripalo je Snježani Pisarić iz Mrkonjić Grada , a pobjednički podijum zaokružila je Sanda Skenderija na trećem mjestu.

Utrka je prošla u najboljem redu i dobroj organizaciji,a zadovoljstvo viđenim iskazali su organizatori,  ali i građani koji su utrku posmatrali u velikom broju, ponajviše zahvaljujući lijepom vremenu  i povoljnijim epidemiološkim uslovima.

Glavni pokrovitelj 12. Međunarodne atletske utrke „Velika Kladuša 2021“ bila je i ove godine Općina Velika Kladuša.