MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa odigrao je fenomenalnu partiju u Euroligi, ali je njegov Real Madrid doživio nesretan poraz zbog trojke u posljednjoj sekundi meča. Baskonia je slavila rezultatom 85:81 na gostovanju u Madridu.

Musa je u prvom poluvremenu utakmice protiv Baskonije bio rezervisan. Nije proveo mnogo minuta na parketu i postigao je pet poena.

Rezultat se “lomio”, a na poluvremenu je rezultat bio 43:40 u korist Reala. No, u trećoj dionici Musa stupa na scenu.

Sa brzih 10 poena donio je Realu osjetniju prednost, a onda je nastavio rapsodiju i do kraja utakmice vodio Real. Međutim, Baskonia se nije predavala i pri rezultatu 81:81 imala je posljednji napad na utakmici.

Matt Costello je preuzeo odgovornost i pogodio sa zvukom sirene za pobjedu Baskonije. Čak je ustanovljeno da je ključnu trojku pogodio pod faulom pa je onda postigao i dodatno slobodno bacanje za konačnih 81:85.

Reprezentativac BiH meč je okončao sa 21 poenom, osam skokova i četiri asistencije te je bio najefikasniji na parketu. S druge strane, pomenuti Costello postigao je 20.

Tako je prekinut niz od pet pobjeda Reala. Madriđani ostaju treći sa skorom 18:8, dok je Baskonia na šestom sa omjerom 15:12.

Izvor:Klix.ba