MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Fudbaleri Intera ostvarili su petu pobjedu sezonu, na gostovanju kod Sassuola 1:2, a junak i igrač utakmice bio je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine bio je starter u Reggio Emiliji, a Nerazzuri su došli do vodstva u finišu prvog dijela.

Hakan Calhanoglu izveo je korner u 44. minuti, najviši u skoku bio je Denzel Dumfries, koji je prebacio loptu glavom do Edina Džeke koji nije baš najbolje zakačio loptu, ali je ipak prevario Andreu Consiglija golmana Sassuola .

Davide Frattesi na isteku sat vremena igre na Mapei stadionu donio je poravnanje domaćinu na asistenciju Rogerija.

Ipak vrijedna tri boda za milanski klub obezbijedio je Edin Džeko drugim golom na meču u 75. minuti. Henrikh Mkhitaryan centrirao je sa desne strane, a Džeko se odhrvao od svog čuvara i glavom pogodio za pobjedu tima Simonea Inzaghija.

Džeko sada ima 101 gol u Seriji A. Dijamant je za Romu postigao 86, a u dresu Intera protivničke mreže pogađao je 15 puta. Bio je ovo treći gol u novoj sezoni za bh. napadača.

Inter je sada 7. na tabeli sa 15 bodova. Nerazzuri su na omjer 5 pobjeda i 4 poraza, uz gol razliku 16:14. Sassuolo je deveti sa tri boda manje.

Naredno kolo Inter dočekuje Salernitanu, a Sassuolo gostuje u Bergamu timu Atalante.