Vrlo dobra partija Muse u ubjedljivoj euroligaškoj pobjedi Reala

Košarkaši Real Madrida pobijedili su na domaćem terenu ekipu Asvela rezultatom 92:73 u okviru 15. kola Eurolige, a vrlo dobru utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 15 poena.

Real je gotovo od početka vodio, a kada je u drugoj četvrtini otišao na +17, jasno je bilo da Francuzi teško mogu izbjeći poraz.

Iako su u trećoj dionici gosti uspjeli smanjiti na jednocifrenu razliku, Real je do kraja ponovo pojačao tempo i ostvario je veoma ubjedljivu pobjedu.

Musa je na terenu proveo 20 minuta i za to vrijeme postigao je 15 poena, uz četri skoka i dvije asistencije.

Porier je bio najefikasniji kod Kraljeva sa 19 poena, a istakli su se Deck i Lull sa deset ubačaja, dok su Tavares i Yabusele postigli po osam koševa.

U redovima Asvela nakefikasniji je bio Noua sa 17, a zapažen je bio i De Colo sa 13 poena.

Izvor:Klix.ba